Datini și obiceiuri de iarnă

24 decembrie 2021 - 25 decembrie 2021
Perioada
21:00 - 17:00
Cu ocazia Crăciunului, Ansamblul Profesionist Banatul și Ansamblul Folcloric Cindrelul – Junii Sibiului vor fi gazdele colindătorilor din întreaga țară.
Colindători, ansambluri și artiști de renume din 13 județe sunt protagoniștii unui proiect, finanțat de Consiliul Județean Sibiu și Consiliul Județean Timiș, ”Datini și obiceiuri de iarnă”, care va fi difuzat de TVR1 în Ajunul Crăciunului și în Ziua de Crăciun.
Într-o atmosferă feerică, ce amintește de copilărie cei mai mari artiști ai țării vin să vă colinde. Nicolae Furdui Iancu, Mariana Anghel, Liliana Laichici, Adrian Stanca, Carmen Popovici Dumbravă, Stana Stepanescu, Raluca și Oana Stanca, Ciprian Pop, Antonela Ferche Buțiu, Robert Târnăveanu, Alina Bîcă, Ovidiu Homorodean, Bogdan Toma, Ilie Medrea vor aduce atmosfera Crăciunului în casele și inimile telespectatorilor.
  • Numele organizatorului: Consiliul Județean Timiș, Consiliul Județean Sibiu
Anterior Parcul Crăciunului