Schema de minimis pentru spitale

Schema de minimis a fost instituită pentru finanțarea spitalelor publice locale aflate în subordinea autorităților locale din județul Timiș.

Cereri de finanțare au fost depuse de către Spitalul Clinic Municipal de Urgență Timișoara, Spitalul Municipal „Dr. Teodor Andrei” Lugoj, Spitalul Orășenesc „Dr. Karl Diel” Jimbolia”, Spitalul Orășenesc Făget, Spitalul Orășenesc Sânnicolau Mare și Spitalul Orășenesc Deta.

În anul 2019, cele 6 structuri spitalicești au fost finanțate cu suma de 1.428.412,71 lei, iar în anul 2020 au fost finanțate cu suma de 2.804.261,08 lei.

Pentru anul 2021, suma aprobată pentru finanțare este în valoare de 1.585.837,56 lei.

Schema de minimis

Ghid de finanțare

Finanțare

1. Anunț de participare – Schemă minimis spitale 2021