Bilet unic de vizitare pentru trei muzee din Timișoara. A fost lansat un concurs pentru selectarea graficii

Consiliul Județean CJ Timiș își propune ca Muzeul Național al Banatului, Muzeul Satului Bănățean și Muzeul Național de Artă Timișoara să poată fi vizitate cu un bilet unic.

În acest sens, Muzeul Național de Artă Timișoara lansează un concurs de design, la finalul căruia va fi aleasă grafica acestui bilet. Participanții trebuie să țină cont de câteva aspecte tehnice, și anume:

Imaginile și siglele de mai sus pot fi descărcate prin accesarea link-ului https://drive.google.com/drive/folders/1C8rCrQ-geRW4TNQxHdJD1nkg_D4CPQWO

Câștigătorul va fi promovat pe paginile de social media ale celor trei Muzee și va beneficia de premii surpriză.

Proiectele pot fi trimise cel târziu până la data de 1 iunie 2021, în format electronic, pe adresa muzeuldeartatimisoara@gmail.com.

Propunerile grafice trebuie să fie însoțite de datele de contact ale autorilor. Câștigătorul va fi selectat în urma jurizării.

• Numele organizatorului: Consiliul Județean Timiș