Ședință ordinară

Consiliul Judeţean Timiş se convoacă în şedinţă ordinară, care se va desfășura cu prezență fizică, în Sala Multifuncțională a Palatului Administrativ, în data de 22 iunie, ora 10:00, cu următoarea ordine de zi:

1. Proiect de hotărâre privind completarea Hotărârii Consiliului Județean Timiș nr. 79/30.03.2022 privind solicitarea de trecere a unui bun imobil, din domeniul public al municipiului Lugoj, în domeniul public al Județului Timiș.
  2. Proiect de hotărâre privind aprobarea închirierii prin licitație publică a unui spațiu comercial situat la etajul 1, corp Anexă, în clădirea Palatului Administrativ al Consiliului Județean Timiș.
  3. Proiect de hotărâre privind modificarea Anexei nr. 4 la Hotărârea Consiliului Județean Timiș nr. 206/28.10.2016 privind aprobarea dării în administrare a unor bunuri imobile aflate în domeniul public al Județului Timiș, către unele instituții publice de interes județean.
  4. Proiect de hotărâre privind aprobarea închirierii unui spațiu de birou din hala proprietate a Societății F&W Molding and Packaging Service S.R.L., edificată în Parcul Tehnologic și Industrial Timișoara.
  5. Proiect de hotărâre privind aprobarea documentației tehnico-economice cu principalii indicatori tehnico-economici pentru obiectivul de investiție publică „Reabilitarea DJ693B Ivanda – Halta Cebza, km 6+700-12+300, L=5,6 km”.
  6. Proiect de hotărâre privind aprobarea documentației tehnico-economice cu principalii indicatori tehnico-economici pentru obiectivul de investiție publică „Modernizare DJ591 Timișoara – Utvin – Sânmihaiul Român”.
  7. Proiect de hotărâre privind atribuirea directă a unor activități specifice lucrărilor de estetică rutieră, de către Consiliul Județean Timiș în calitate de autoritate contractantă, către Societatea SERVICE CONS PREST S.R.L.
  8. Proiect de hotărâre privind aprobarea Regulamentului de organizare și funcționare a Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Timiș.
  9. Proiect de hotărâre privind aprobarea actualizării Monografiei economico-militare a județului Timiș.
  10. Întrebări, interpelări, informări.
Anterior Consiliul Județean Timiș anunță rezultatul final la concursul de promovare organizat în data de 14.06.2022-proba scrisă, pentru ocuparea unor funcții publice de conducere vacante din cadrul aparatului de specialitate