Ședință ordinară

Consiliul Judeţean Timiş se convoacă în şedinţă ordinară, care se va desfășura online, în sistem videoconferință, în data de 26 ianuarie, ora 10:00, cu următoarea ordine de zi:

1. Proiect de hotărâre privind modificarea Hotărârii Consiliului Județean Timiș nr. 96/28.04.2021 privind aprobarea închirierii prin licitație publică a unor containere tip birou, situate în incinta Parcului Industrial și Tehnologic Timișoara.
  2. Proiect de hotărâre privind aprobarea Organigramei și Statului de funcții ale societății Service Cons Prest S.R.L.
  3. Proiect de hotărâre privind aprobarea dării în administrarea Direcției de Prestări Servicii Timiș a unui bun imobil din Parcul Tehnologic și Industrial Timișoara.
  4. Proiect de hotărâre privind aprobarea execuției bugetelor secțiunii de funcționare și a secțiunii de dezvoltare pentru bugetul local al județului Timiș la 31.12.2021.
  5. Proiect de hotărâre privind aderarea Județului Timiș la Asociația de Dezvoltare Intercomunitară „Societatea Metropolitană de Transport Timișoara”.
  6. Proiect de hotărâre privind aprobarea Strategiei de Dezvoltare Economică și Socială a Județului Timiș – 2021-2027, realizată în cadrul proiectului „Implementarea cadrului instituțional de dezvoltare strategică la nivelul Județului Timiș”.
  7. Proiect de hotărâre privind aprobarea Regulamentului de organizare și funcționare al Bibliotecii Județene Timiș „Sorin Titel”.
  8. Proiect de hotărâre privind aprobarea Raportului pentru anul 2021 referitor la stadiul realizării măsurilor din „Planul de menținere a calității aerului în județul Timiș”.
  9. Proiect de hotărâre privind asocierea Județului Timiș cu Comuna Dumbrăvița pentru realizarea obiectivului de interes public „Pistă de biciclete Timișoara – Dumbrăvița – Giarmata”.
  10. Proiect de hotărâre privind aprobarea Rețelei școlare pentru unitățile de învățământ liceal special din județul Timiș, pentru anul școlar 2022-2023.
  11. Proiect de hotărâre privind aprobarea Rețelei școlare a învățământului preuniversitar special de nivel preșcolar, primar, gimnazial și profesional din județul Timiș, pentru anul școlar 2022-2023.
  12. Întrebări, interpelări.
Anterior CJ Timiș reziliază contractul cu constructorul responsabil de modernizarea DJ691