Ședință ordinară

Consiliul Judeţean Timiş se convoacă în şedinţă ordinară, care se va desfășura online, în sistem videoconferință, în data de 24 noiembrie, ora 10:00, cu următoarea ordine de zi:

1. Proiect de hotărâre privind aprobarea racordării Societății Flextronics România S.R.L. la sistemul de canalizare din Parcul Tehnologic și Industrial Timișoara.
  2. Proiect de hotărâre privind modificarea contractului de închiriere încheiat între Județul Timiș prin Consiliul Județean Timiș și societatea DIADI CAFE S.R.L.
  3. Proiect de hotărâre privind aprobarea dării în folosință gratuită a unor bunuri mobile aflate în domeniul privat al Județului Timiș către Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Banat” al Județului Timiș.
  4. Proiect de hotărâre privind aprobarea completării Anexei nr. 4 la Hotărârea Consiliului Județean Timiș nr. 206/28.10.2016 privind aprobarea dării în administrare a unor bunuri imobile aflate în domeniul public al Județului Timiș, către unele instituții publice de interes județean.
  5. Proiect de hotărâre privind acordarea dreptului de acces către Societatea Orange România S.A. la zona drumului județean DJ 595 D pe tronsonul 4 de la km 2+096 la km 3+800.
  6. Proiect de hotărâre privind aprobarea Regulamentului de Organizare și Funcționare a Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Timiș.
  7. Proiect de hotărâre privind aprobarea Regulamentului de organizare și funcționare a Centrului de Cultură și Artă al Județului Timiș.
  8. Proiect de hotărâre privind aprobarea arondării comunei Foeni, la Serviciul Public Comunitar Local de Evidență a Persoanelor Otelec.
  9. Proiect de hotărâre privind aprobarea completării Anexei nr. 1 la Hotărârea Consiliului Județean Timiș nr. 200/23.12.2020 privind aprobarea tarifelor de interes județean pentru anul fiscal 2021.
  10. Proiect de hotărâre privind participarea Consiliului Județean Timiș ca membru afiliat la Bursa Română de Mărfuri.
  11. Proiect de hotărâre privind aprobarea înființării serviciului social – Casa de tip familial Sf. Iosif, în localitatea Covaci, județul Timiș.
  12. Proiect de hotărâre privind aprobarea Actului constitutiv al societății Service Cons Prest S.R.L. și numirea administratorului.
  13. Proiect de hotărâre privind aprobarea neexercitării dreptului de preemțiune din partea Județului Timiș, asupra intenției de înstrăinare a unui imobil cu altă destinație decât cea de locuință.
  14. Proiect de hotărâre privind aprobarea aderării Județului Timiș la European Cyclists’ Federation.
  15. Întrebări, interpelări.
Anterior Consiliul Județean Timiș anunță rezultatul final la concursul de recrutare organizat în data de 09.11.2021-proba scrisă, pentru ocuparea unor funcții publice de execuție vacante din cadrul Arhitect șef