Ședință ordinară

Consiliul Judeţean Timiş se convoacă în şedinţă ordinară, care se va desfășura cu prezență fizică, în Sala Multifuncțională a Palatului Administrativ, în data de 19 iulie, ora 10:00, cu următoarea ordine de zi:

1. Proiect de hotărâre privind aprobarea contractului cadru de închiriere ocazională a unor spații aflate în administrarea Muzeului Național de Artă Timișoara.
  2. Proiect de hotărâre privind aprobarea dării în folosință gratuită a unor bunuri mobile aflate în domeniul privat al Județului Timiș către Inspectoratul pentru Situații de Urgență ”Banat” al Județului Timiș.
  3. Proiect de hotărâre privind solicitarea de trecere a unor bunuri imobile, din domeniul public al comunei Parța, în domeniul public al Județului Timiș.
  4. Proiect de hotărâre privind solicitarea de trecere a unor bunuri imobile, din domeniul public al Orașului Ciacova, în domeniul public al Județului Timiș.
  5. Proiect de hotărâre privind modificarea Anexei la Hotărârea Consiliului Județean Timiș nr. 113/2015 pentru aprobarea obiectivelor de interes județean la care se execută pază prin Direcția de Prestări Servicii Timiș.
  6. Proiect de hotărâre privind acordarea titlului onorific de „Ambasador Cultural al județului Timiș” domnului Vasile Pintea.
  7. Proiect de hotărâre privind acordarea titlului onorific de „Ambasador Cultural al județului Timiș” domnului Gheorghe Zamfir.
  8. Proiect de hotărâre privind aprobarea Organigramei și a Statului de funcții ale Județului Timiș.
  9. Proiect de hotărâre privind aprobarea execuției bugetelor secțiunii de funcționare și a secțiunii de dezvoltare pentru bugetul local al județului Timiș la 30.06.2023.
  10. Proiect de hotărâre privind modificarea Hotărârii Consiliului Județean Timiș nr. 240/2018 privind aprobarea proiectului „Îmbunătățirea calității și eficienței îngrijirii spitalicești de urgență prin extinderea, modernizarea și dotarea cu echipamente performante a Unității de Primiri Urgență a Spitalului Clinic Județean de Urgență Pius Brînzeu Timișoara” cod SMIS 121113 și a cheltuielilor legate de proiect în vederea accesării fondurilor nerambursabile alocate prin Programul Operațional Regional 2014-2020, Axa Prioritară 8 – Dezvoltarea infrastructurii sanitare și sociale, Prioritatea de investiții 8.1 – investiții în infrastructurile sanitare și sociale care contribuie la dezvoltarea la nivel național, regional și local, reducând inegalitățile în ceea ce privește starea de sănătate și promovând incluziunea socială prin îmbunătățirea accesului la serviciile sociale, culturale și de recreere, precum și trecerea de la serviciile instituționale la serviciile prestate de comunități, Obiectivul specific 8.2 – Îmbunătățirea calității și a eficienței îngrijirii spitalicești de urgență, Operațiunea B – Unități de primiri urgențe.
  11. Întrebări, interpelări, informări.
Anterior Spectacole, expoziții, lecturi, fotbal și alte surprize la Ziua Județului Timiș