Ședință ordinară

Consiliul Judeţean Timiş se convoacă în şedinţă ordinară, care se va desfășura online, în sistem videoconferință, în data de 27 octombrie, ora 10:00, cu următoarea ordine de zi:

1. Proiect de hotărâre privind completarea anexei nr. 4 la Hotărârea Consiliului Judetean Timiș nr. 206/28.10.2016 privind aprobarea dării în administrare a unor bunuri imobile aflate in domeniul public al Județului Timiș, către unele institutii publice de interes județean.
  2. Proiect de hotărâre privind solicitarea trecerii unor imobile din domeniul public al Municipiului Timișoara în domeniul public al Județului Timiș.
  3. Proiect de hotărâre privind actualizarea datelor tehnice ale bunului imobil înscris în Cartea funciară nr. 413357, localitatea Timișoara, aflat în proprietatea publică a Județului Timiș și administrarea Centrului de Cultură și Artă al Județului Timiș.
  4. Proiect de hotărâre privind acordul Județului Timiș prin Consiliul Județean Timiș cu privire la vânzarea de către Societatea Project Business Aurora S.R.L. a imobilelor înscrise în Cartea funciară nr. 408475 Timișoara către Societatea Profal Industry S.R.L.
  5. Proiect de hotărâre privind aprobarea actului adițional nr. 1 la Convenția – Cadru de Colaborare anexă la Hotărârea Consiliului Județean Timiș nr. 113/28.04.2021 privind aprobarea introducerii “Biletului unic de vizitare” valabil în cadrul Muzeului Național al Banatului Timișoara, Muzeului Național de Artă Timișoara și Muzeului Satului Bănățean Timișoara.
  6. Proiect de hotărâre privind aprobarea Regulamentului de organizare și funcționare al Muzeului Satului Bănățean Timișoara.
  7. Proiect de hotărâre privind aprobarea Regulamentului de organizare și funcționare al Teatrului pentru Copii și Tineret „Merlin” Timișoara.
  8. Proiect de hotărâre privind aprobarea componenței nominale a Comisiei pentru Protecția Copilului Timiș.
  9. Proiect de hotărâre privind aprobarea execuției bugetelor secțiunii de funcționare și a secțiunii de dezvoltare pentru bugetul local al județului Timiș la 30.09.2021.
  10. Proiect de hotărâre privind aprobarea documentației tehnico-economice, faza DALI și a principalilor indicatori tehnico-economici ai proiectului de investiție publică „Extindere Clinica de Anestezie și Terapie Intensivă (ATI) a Spitalului Clinic Județean de Urgență”.
  11. Întrebări, interpelări.
Anterior Noul drum de legătură între A1 și Aeroport a primit finanțare pe fonduri europene. Într-o primă fază, 2.3 milioane lei pentru documentație