Ședință ordinară

Consiliul Judeţean Timiş se convoacă în şedinţă ordinară, care se va desfășura cu prezență fizică, în Sala Multifuncțională a Palatului Administrativ, în data de 24 noiembrie, ora 10:00, cu următoarea ordine de zi:

1. Proiect de hotărâre privind actualizarea datelor tehnice ale bunului imobil înscris în Cartea Funciară nr. 417002, localitatea Timișoara, aflat în proprietatea publică a Județului Timiș și administrarea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Timiș.
  2. Proiect de hotărâre privind aprobarea Organigramei și Statului de funcții ale societății Service Cons Prest S.R.L.
  3. Proiect de hotărâre privind aprobarea acceptării ofertei de donație a imobilului situat în Groși, nr. 33 1/2, înscris în Cartea funciară nr. 407048, Margina.
  4. Proiect de hotărâre privind aprobarea alipirii unor terenuri aflate în domeniul public al Județului Timiș și administrarea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Timiș.
  5. Proiect de hotărâre privind solicitarea de trecere a unor bunuri imobile, din domeniul public al Comunei Ohaba Lungă, în domeniul public al Județului Timiș.
  6. Proiect de hotărâre privind solicitarea de trecere a unor bunuri imobile, din domeniul public al Comunei Victor Vlad Delamarina în domeniul public al Județului Timiș.
  7. Proiect de hotărâre privind solicitarea de trecere a unor bunuri imobile din domeniul public al Comunei Șag în domeniul public al Județului Timiș.
  8. Proiect de hotărâre privind solicitarea de trecere a unor bunuri imobile din domeniul public al Comunei Sânmihaiu Român în domeniul public al Județului Timiș.
  9. Proiect de hotărâre privind solicitarea de trecere a unui bun imobil, din domeniul public al Comunei Biled în domeniul public al Județului Timiș.
  10. Proiect de hotărâre privind solicitarea de trecere a unor bunuri imobile, din domeniul public al Comunei Iecea Mare în domeniul public al Județului Timiș.
  11. Proiect de hotărâre privind actualizarea datelor tehnice ale bunului imobil înscris în Cartea Funciară nr. 438731, Timișoara, aflat în proprietatea publică a Județului Timiș și administrarea Consiliului Județean Timiș.
  12. Proiect de hotărâre privind aprobarea Acordului de colaborare între Județul Timiș, prin Consiliul Județean Timiș și Ministerul Afacerilor Interne, prin Agenția Națională Antidrog.
  13. Proiect de hotărâre privind aprobarea dării în folosință gratuită a unor echipamente de protecție/prevenție către unitățile de învățământ special finanțate din bugetul Județului Timiș.
  14. Proiect de hotărâre privind aprobarea indicatorilor tehnico-economici ai proiectului de investiție publică „Reabilitare și consolidare Sala de sport a Liceului Tehnologic Special Gheorghe Atanasiu”.
  15. Proiect de hotărâre privind completarea Anexei nr. 4 la Hotărârea Consiliului Județean Timiș nr. 206/28.10.2016 privind aprobarea dării în administrare a unor bunuri imobile aflate în domeniul public al Județului Timiș, către unele instituții publice de interes județean.
  16. Proiect de hotărâre privind aprobarea alipirii și actualizării datelor tehnice ale unor imobile aflate în domeniul public al Județului Timiș și administrarea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Timiș.
  17. Proiect de hotărâre pentru modificarea Hotărârii Consiliului Județean Timiș nr. 136/27.08.2020 privind aprobarea înființării pe lângă Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Timiș a echipei intersectoriale în domeniul prevenirii și combaterii violenței domestice, cu rol consultativ.
  18. Întrebări, interpelări, informări.
Anterior Oferta culturală a Consiliului Județean Timiș, 15 – 20 noiembrie