Ședință ordinară

Consiliul Judeţean Timiş se convoacă în şedinţă ordinară, care se va desfășura cu prezență fizică, în Sala Multifuncțională a Palatului Administrativ, în data de 26 octombrie, ora 10:00, cu următoarea ordine de zi:

1. Proiect de hotărâre privind aprobarea Brandului Economic al Județului Timiș.
  2. Proiect de hotărâre privind aprobarea constituirii Comisiei de negociere a indicatorilor cheie de performanță pentru acordarea componentei variabile a remunerației pentru administratorul societății Service Cons Prest S.R.L.
  3. Proiect de hotărâre privind solicitarea de trecere a unor imobile din domeniul public al Municipiului Timișoara, în domeniul public al Județului Timiș.
  4. Proiect de hotărâre privind completarea Anexei la Hotărârea Consiliului Județean Timiș nr. 138/25.05.2022 privind solicitarea de trecere a unui bun imobil din domeniul public al Orașului Gătaia, în domeniul public al Județului Timiș.
  5. Proiect de hotărâre pentru modificarea Hotărârii Consiliului Județean Timiș nr. 136/27.08.2020 privind aprobarea înființării pe lângă Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Timiș a echipei intersectoriale în domeniul prevenirii și combaterii violenței domestice, cu rol consultativ.
  6. Proiect de hotărâre privind aprobarea Statutului Județului Timiș.
  7. Proiect de hotărâre privind aprobarea execuției bugetelor secțiunii de funcționare și a secțiunii de dezvoltare pentru bugetul local al județului Timiș la 30.09.2022.
  8. Proiect de hotărâre privind aprobarea modificării Anexei nr. 3 la Hotărârea Consiliului Județean Timiș nr. 19/2018 privind stabilirea salariilor de bază pentru funcțiile din cadrul familiei ocupaționale „Administrație” din cadrul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Timiș, al Direcției de Evidență a Persoanelor Timiș și al Direcției de Prestări Servicii Timiș, servicii publice din subordinea Consiliului Județean Timiș.
  9. Proiect de hotărâre privind aprobarea Planului de acțiune în domeniul drogurilor la nivelul județului Timiș 2022-2026.
  10. Proiect de hotărâre privind modificarea Hotărârii nr. 49/23.02.2022 privind constituirea Comisiei mixte pentru stabilirea modului de administrare a obiectivului de investiții „Centru de colectare legume – fructe în Județul Timiș – Proiect pilot pe amplasamentul din comuna Tomnatic, Județul Timiș”, după realizarea acestuia.
  11. Proiect de hotărâre privind aprobarea prețurilor medii ale unor produse agricole pentru anul fiscal 2023.
  12. Proiect de hotărâre privind avizarea normelor de venit pentru anul fiscal 2023 pentru contribuabilii care realizează venituri din activități independente.
  13. Proiect de hotărâre privind modificarea Hotărârii Consiliului Județean Timiș nr. 160/25.05.2022 privind aprobarea implementării proiectului „Institutionalised cross-sector PLanning and dedicated capacity building to ENable small and medium-sized municipalities to develop and monitor sustainable strategies for the Transition to clean energY”, acronim „PLENTY-LIFE”.
  14. Proiect de hotărâre privind aprobarea încheierii Acordului de colaborare între Județul Timiș, prin Consiliul Județean Timiș și Inspectoratul Școlar Județean Timiș, în cadrul Comitetului Local de Dezvoltare a Parteneriatului Social din Județul Timiș.
  15. Proiect de hotărâre privind completarea Anexei nr. 10 la Hotărârea Consiliului Județean Timiș nr. 206/28.10.2016 privind aprobarea dării în administrare a unor bunuri imobile aflate în domeniul public al Județului Timiș, către unele instituții publice de interes județean.
  16. Proiect de hotărâre privind aprobarea Acordului de parteneriat pentru stimularea inovării și a competitivității și accelerarea capacității inovative în rândul IMM-urilor.
  17. Proiect de hotărâre privind modificarea statutului Asociației de Dezvoltare Intercomunitară Distribuție Gaz Timiș Est.
  18. Întrebări, interpelări, informări.
Anterior Primele proiecte ale administrației județene aprobate în cadrul PNRR. 9.2 milioane lei, asigurate