Ședință ordinară

Consiliul Judeţean Timiş se convoacă în şedinţă ordinară, care se va desfășura cu prezență fizică, în Sala Multifuncțională a Palatului Administrativ, în data de 27 septembrie, ora 10:00, cu următoarea ordine de zi:

1. Proiect de hotărâre privind completarea Anexei nr. 1 la Hotărârea Consiliului Județean Timiș nr. 273/2021 privind aprobarea tarifelor de interes județean pentru anul fiscal 2022.
  2. Proiect de hotărâre privind aprobarea prelungirii contractului de închiriere nr. 20107/18.10.2017, încheiat între Județul Timiș, prin Consiliul Județean Timiș, și Societatea Euroccoper S.R.L.
  3. Proiect de hotărâre privind aprobarea prelungirii contractului de închiriere nr. 20108/18.10.2017 încheiat între Județul Timiș, prin Consiliul Județean Timiș, și Societatea Euroccoper S.R.L.
  4. Proiect de hotărâre privind aprobarea prelungirii contractului de închiriere nr. 20109/18.10.2017 încheiat între Județul Timiș, prin Consiliul Județean Timiș, și Societatea Euroccoper S.R.L.
  5. Proiect de hotărâre privind aprobarea prelungirii contractului de închiriere nr. 20110/18.10.2017 încheiat între Județul Timiș, prin Consiliul Județean Timiș, și Societatea Berenz Spedition S.R.L.
  6. Proiect de hotărâre privind aprobarea prelungirii contractului de închiriere nr. 18974/05.10.2017 încheiat între Județul Timiș, prin Consiliul Județean Timiș, și Societatea Acila S.R.L.
  7. Proiect de hotărâre privind aprobarea prelungirii contractului de închiriere nr. 18975/05.10.2017 încheiat între Județul Timiș, prin Consiliul Județean Timiș, și Societatea Acila S.R.L.
  8. Proiect de hotărâre privind aprobarea închirierii unui spațiu de depozitare în hala industrială proprietate a Societății Lucardi Maramureș S.R.L. situată în Parcul Tehnologic și Industrial Timișoara.
  9. Proiect de hotărâre privind actualizarea datelor tehnice ale bunului imobil înscris în Cartea funciară nr. 400332, localitatea Periam, aflat în proprietatea publică a Județului Timiș și administrarea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Timiș.
  10. Proiect de hotărâre privind aprobarea încheierii unui contract de concesiune între Județul Timiș și Societatea M&V Company S.R.L.
  11. Proiect de hotărâre privind modificarea contractului de concesiune încheiat între Județul Timiș, prin Consiliul Județean Timiș, și Societatea Ornella Design S.R.L.
  12. Proiect de hotărâre privind solicitarea de trecere a unui bun imobil din domeniul public al orașului Sânnicolau Mare, în domeniul public al Județului Timiș.
  13. Proiect de hotărâre privind aprobarea dării în folosință gratuită a unor echipamente IT necesare activităților educaționale online către unitățile de învățământ.
  14. Proiect de hotărâre privind aprobarea modificării contractului de concesiune încheiat între Județul Timiș și Societatea The Black Rock 2013 S.R.L.
  15. Proiect de hotărâre pentru modificarea Hotărârii Consiliului Județean Timiș nr. 48/2022 privind desemnarea reprezentanților Consiliului Județean Timiș în Consiliile de administrație și Comisiile pentru evaluarea și asigurarea calității ale unităților de învățământ preuniversitar special din județul Timiș.
  16. Proiect de hotărâre pentru aprobarea componenței Autorității Teritoriale de Ordine Publică Timiș.
  17. Proiect de hotărâre privind aprobarea componenței nominale a Comisiei pentru Protecția Copilului Timiș.
  18. Proiect de hotărâre privind aprobarea depunerii cererii de finanțare pentru proiectul „Sprijin pentru pregătirea documentației aferente proiectului Gestionarea eficientă a deșeurilor în Depozitul de deșeuri nepericuloase din Comuna Ghizela în vederea accelerării tranziției spre economia circulară”.
  19. Întrebări, interpelări, informări.
Anterior Evenimentele culturale ale săptămânii, în organizarea instituțiilor CJ Timiș