Ședință extraordinară

Consiliul Judeţean Timiş se convoacă în şedinţă extraordinară, care se va desfășura online, în sistem videoconferință, în data de 2 noiembrie, ora 10:00, cu următoarea ordine de zi:

1. Proiect de hotărâre privind aprobarea reorganizării Centrului de Îngrijire și Asistență Ciacova prin înființarea Centrului de Îngrijire și Asistență pentru persoane adulte cu dizabilități Ciacova în structura Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Timiș.
  2. Proiect de hotărâre privind aprobarea înființării Centrului de Îngrijire și Asistență pentru persoane adulte cu dizabilități Tomești în structura Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Timiș.
  3. Proiect de hotărâre privind aprobarea cererii de finanțare și a devizului general estimativ pentru obiectivul de investiție „Pod pe DJ 593B la Parța, km1+500” în vederea includerii la finanțare prin Programul național de investiții „Anghel Saligny”.
  4. Proiect de hotărâre privind aprobarea cererii de finanțare și a devizului general estimativ pentru obiectivul de investiție „Modernizare DJ 691, sector Nod de descărcare A1 – limita județului Arad” în vederea includerii la finanțare prin Programul național de investiții „Anghel Saligny”.
  5. Proiect de hotărâre privind aprobarea cererii de finanțare și a devizului general estimativ pentru obiectivul de investiție „Modernizare DJ 684 pe traseul DN 68A (Coşava) – Tomeşti – Luncanii de Jos – limita județului Caraș Severin” în vederea includerii la finanțare prin Programul național de investiții „Anghel Saligny”.
  6. Proiect de hotărâre privind aprobarea cererii de finanțare și a devizului general estimativ pentru obiectivul de investiție „Reabilitare DJ 693B Ivanda – Halta Cebza, km 6+700-12+300, L=5,6 km” în vederea includerii la finanțare prin Programul național de investiții „Anghel Saligny”.
  7. Proiect de hotărâre privind aprobarea cererii de finanțare și a devizului general estimativ pentru obiectivul de investiție „Reabilitare DJ 591 Timișoara – Utvin – Sânmihaiu Român” în vederea includerii la finanțare prin Programul național de investiții „Anghel Saligny”.
  8. Proiect de hotărâre privind aprobarea cererii de finanțare și a devizului general estimativ pentru obiectivul de investiție „Modernizare DJ 609 Ohaba Română – limita județului Arad” în vederea includerii la finanțare prin Programul național de investiții „Anghel Saligny”.
  9. Proiect de hotărâre privind aprobarea cererii de finanțare și a devizului general estimativ pentru obiectivul de investiție „Modernizare DJ 585 lim jud Caraș Severin – Visag, km.36+200 – 38+540, L=2,34 km” în vederea includerii la finanțare prin Programul naționalde investiții „Anghel Saligny”.
  10. Proiect de hotărâre privind aprobarea cererii de finanțare și a devizului general estimativ pentru obiectivul de investiție „Modernizare DJ 693C Biled – Iecea Mare (DJ 693A)” în vederea includerii la finanțare prin Programul național de investiții „Anghel Saligny”.
  11. Proiect de hotărâre privind aprobarea cererii de finanțare și a devizului general estimativ pentru obiectivul de investiție „Modernizare DJ 593C Șag (DJ 593) – Sânmihaiu Român (DJ591A)” în vederea includerii la finanțare prin Programul național de investiții „Anghel Saligny”.
  12. Proiect de hotărâre privind aprobarea cererii de finanțare și a devizului general estimativ pentru obiectivul de investiție „Lărgire la 4 benzi a DJ 692 sector DN 69 – Sânandrei” în vederea includerii la finanțare prin Programul național de investiții „Anghel Saligny”.
  13. Întrebări, interpelări.
Anterior Consiliul Județean Timiș anunță rezultatul selecției dosarelor de înscriere la concursul de recrutare organizat în data de 09 noiembrie 2021 – proba scrisă, pentru ocuparea unor funcții publice de execuție vacante din cadrul Arhitect șef