Ședință extraordinară

Consiliul Judeţean Timiş se convoacă în şedinţă extraordinară, care se va desfășura online, în sistem videoconferință în data de 28 decembrie 2023, ora 10:00, cu următoarea ordine de zi:

1. Proiect de hotărâre privind aprobarea adoptării măsurilor necesare implementării proiectului „Construirea a 2 case de tip familial și înființarea Centrului de zi pentru dezvoltarea deprinderilor de viață independentă Găvojdia”, cod SMIS 119769.
    Inițiator: Președintele Consiliului Județean Timiș
  2. Proiect de hotărâre privind aprobarea adoptării măsurilor necesare implementării proiectului „Înființare Casă de Tip Familial și Centru de Zi de Recuperare pentru copii cu dizabilități Timișoara”, cod SMIS 130375.
    Inițiator: Președintele Consiliului Județean Timiș
  3. Proiect de hotărâre privind aprobarea adoptării măsurilor necesare implementării proiectului „Construirea a 2 case de tip familial și reamenajare și extindere Centru de zi de recuperare pentru copii cu dizabilități Lugoj” SMIS 119770.
    Inițiator: Președintele Consiliului Județean Timiș
  4. Proiect de hotărâre privind aprobarea adoptării măsurilor necesare implementării proiectului „Construirea de 3 locuințe protejate și reabilitare și extindere și dotare 1 Centru de zi Periam” SMIS 119772.
    Inițiator: Președintele Consiliului Județean Timiș
  5. Întrebări, interpelări, informări.
Anterior Notă de informare în cadrul proiectului Sprijin pentru pregătirea documentației aferente proiectului:”Gestionarea eficientă a deşeurilor în Depozitul de deşeuri nepericuloase din Comuna Ghizela în vederea accelerării tranziţiei spre economia circulară” cod Cod SMIS 2014+157705