Ședinta extraordinară

Consiliul Judeţean Timiş se convoacă în şedinţă extraordinară, care se va desfășura online, în sistem videoconferință, în data de 19 octombrie, ora 10:00, cu următoarea ordine de zi:

1. Proiect de hotărâre privind aprobarea bugetului local rectificat al județului Timiș pe anul 2021.
  2. Proiect de hotărâre privind desemnarea reprezentantului Consiliului Județean Timiș în Comisia de evaluare a probei de interviu, constituită la nivelul Inspectoratului Școlar Județean Timiș, din cadrul concursului pentru ocuparea funcțiilor de director și de director adjunct pentru unitățile de învățământ special de la nivelul județului Timiș.
  3. Proiect de hotărâre privind instituirea titlului onorific de „Ambasador Cultural al județului Timiș”.
  4. Întrebări, interpelări.
Anterior Consiliul Județean Timiș anunță rezultatul final al evaluării finale a managerului Centrului de Cultură și Artă al Județului Timiș