Ședință extraordinară

Consiliul Județean Timiş se convoacă în şedinţă extraordinară, care se va desfășura online, în sistem videoconferință în data de 16 mai 2023, ora 10:00, cu următoarea ordine de zi:

1. Proiect de hotărâre privind constatarea încetării de drept a mandatului de consilier județean al domnului Anghel Mihai-Cornel.
  2. Proiect de hotărâre privind aprobarea încheierii unui Acord de colaborare între Județul Timiș, Asociația Națională „Loteria Română” S.A. și Asociația „Timișoara 2023 – Capitală Europeană a Culturii”, în vederea susținerii implementării, promovării și comunicării programului „Timișoara – Capitală Europeană a Culturii în anul 2023”.
  3. Proiect de hotărâre privind aprobarea rectificării nr. 4 a bugetului local al județului Timiș pe anul 2023.
  4. Întrebări, interpelări, informări.
Anterior Evenimentele culturale ale săptămânii în organizarea instituțiilor CJ Timiș