Ședință extraordinară

Consiliul Judeţean Timiş se convoacă în şedinţă extraordinară, care se va desfășura online, în sistem videoconferință în data de 11 aprilie 2023, ora 10:00, cu următoarea ordine de zi:

1. Proiect de hotărâre privind aprobarea procedurii de cesiune a părților sociale deținute de Județul Timiș la societatea SCHILIFT S.R.L.
  2. Proiect de hotărâre privind aprobarea Documentației de atribuire a Contractului de concesiune de lucrări pentru realizarea investiției „PARCARE ETAJATĂ ȘI SERVICII BD-UL REGELE MIHAI I – MUNICIPIUL TIMIȘOARA”.
  3. Proiect de hotărâre privind aprobarea Regulamentului pentru acordarea sprijinului financiar unităților de cult aparținând cultelor religioase recunoscute în România, din bugetul local al județului Timiș.
  4. Proiect de hotărâre pentru aprobarea Regulamentului privind finanțarea din fonduri publice a programelor sportive inițiate de către structurile sportive de drept public.
  5. Proiect de hotărâre privind aprobarea Ghidului privind finanțarea nerambursabilă din fonduri publice a proiectelor sportive inițiate de către structurile sportive de drept privat.
  6. Proiect de hotărâre pentru modificarea Hotărârii Consiliului Județean Timiș nr. 160/23.09.2020 privind aprobarea documentației tehnico-economice cu principalii indicatori tehnico-economici pentru obiectivul de investiție publică „Lărgire la 4 benzi a DJ 692, sector DN 69 – Sânandrei”.
  7. Proiect de hotărâre privind aprobarea unor protocoale de colaborare între Ministerul Muncii și Solidarității Sociale și Județul Timiș prin Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Timiș.
  8. Proiect de hotărâre privind aprobarea devizului general revizuit și a principalilor indicatori tehnico-economici pentru obiectivul de investiție publică „Centrul Comunitar de Învățare Permanentă Timiș” din cadrul proiectului „Joint Employment Driven Initiative” („Inițiativă comună privind ocuparea forței de muncă”) Acronim JEDI, cod ROHU-452.
  9. Întrebări, interpelări, informări.
Anterior Anunț privind decizia de emitere a avizului de mediu pentru „Desfiintare constructii existente – Stadion Dan Paltinisanu”