Ședință comemorativă și ședință ordinară

Săptămâna viitoare, în 21 și 22 decembrie vor avea loc două ședințe ale Consiliului Județean Timiș, ambele cu începere de la ora 10.00, cu prezență fizică, în Sala multifuncțională a Palatului Administrativ.
Cea din data de 21 decembrie este una comemorativă, dedicată marcării a 33 de ani de la Revoluția din decembrie 1989.
Pentru cea din data de 22 decembrie, ședință ordinară, mai jos regăsiți ordinea de zi:

1. Proiect de hotărâre privind completarea și modificarea Hotărârii Consiliului Județean Timiș nr. 206/28.10.2016 privind aprobarea dării în administrare a unor bunuri imobile aflate în domeniul public al Județului Timiș, către unele instituții publice de interes județean.
  2. Proiect de hotărâre privind aprobarea indicatorilor de performanță financiari și nefinanciari pentru administratorul societății Service Cons Prest S.R.L.
  3. Proiect de hotărâre privind aprobarea dării în folosință gratuită a unui imobil situat în orașul Sânnicolau Mare, aflat în domeniul public al Județului Timiș, către Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Banat” al Județului Timiș.
  4. Proiect de hotărâre privind aprobarea atribuirii directe a serviciilor de curățenie pentru unele imobile din domeniul public și privat al județului Timiș, de către Consiliul Județean Timiș în calitate de autoritate contractantă către societatea SERVICE CONS PREST S.R.L.
  5. Proiect de hotărâre privind aprobarea dării în folosință gratuită a unor bunuri mobile aflate în patrimoniul Consiliului Județean Timiș, către Inspectoratul pentru Situații de Urgență ‘„Banat’’ al Județului Timiș.
  6. Proiect de hotărâre privind trecerea unui imobil din domeniul privat în domeniul public al Județului Timiș.
  7. Proiect de hotărâre privind modificarea Hotărârii Consiliului Județean Timiș nr. 188/22.06.2022 privind aprobarea trecerii unor imobile din domeniul public al Județului Timiș în domeniul public al Comunei Coșteiu.
  8. Proiect de hotărâre privind aprobarea acceptării ofertei de donație a imobilului situat în localitatea Dragșina, nr. 2, înscris în Cartea funciară nr. 405261 Chevereșu Mare.
  9. Proiect de hotărâre privind aprobarea numirii auditorului statutar la societatea Service Cons Prest S.R.L.
  10. Proiect de hotărâre privind aprobarea prelungirii contractului de închiriere nr. 25303/21.12.2017, încheiat între Județul Timiș prin Consiliul Județean Timiș și Societatea Tally Caffe S.R.L.
  11. Proiect de hotărâre privind aprobarea tarifelor de interes județean pentru anul fiscal 2023.
  12. Proiect de hotărâre privind aprobarea taxelor locale de interes județean pentru anul fiscal 2023.
  13. Proiect de hotărâre privind aprobarea Regulamentului de organizare și funcționare al Muzeului Național al Banatului.
  14. Proiect de hotărâre privind aprobarea Regulamentului de organizare și funcționare al Centrului de Cultură și Artă al Județului Timiș.
  15. Proiect de hotărâre privind aprobarea structurii organizatorice și a Statului de funcții ale aparatului de specialitate al Consiliului Județean Timiș.
  16. Proiect de hotărâre privind stabilirea salariilor de bază pentru funcțiile publice din cadrul familiei ocupaționale „Administrație” din cadrul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Timiș și al Direcției de Evidență a Persoanelor Timiș, servicii publice din subordinea Consiliului Județean Timiș.
  17. Proiect de hotărâre privind solicitarea de trecere a unor bunuri imobile, din domeniul public al Comunei Moșnița Nouă, în domeniul public al Județului Timiș.
  18. Proiect de hotărâre privind aprobarea alipirii terenurilor din domeniul public al Județului Timiș, situate în localitatea Timișoara, strada Sfântul Ioan nr. 1 și strada Paris nr. 2/a.
  19. Proiect de hotărâre privind aprobarea dării în folosință gratuită a unui bun mobil aflat în domeniul privat al Județului Timiș către Structura Teritorială pentru Probleme Speciale Timiș.
  20. Proiect de hotărâre privind aprobarea arondării comunei Peciu Nou, la Serviciul Public Comunitar Local de Evidență a Persoanelor Peciu Nou.
  21. Întrebări, interpelări, informări.
Anterior Oferta culturală a Consiliului Județean Timiș, 13 – 18 decembrie