Programul pentru școli

CJ Timiș gestionează, la nivelul județului nostru, în concordanță cu prevederilor Hotărârii Guvernului nr. 640/2017, Programul privind acordarea gratuită pentru preșcolarii din grădinițele cu program normal de 4 ore de stat autorizate/acreditate și particulare acreditate și pentru elevii din învățământul primar și gimnazial de stat și particular de lapte și produse lactate, fructe și produse de panificație.
Către toate instituțiile de învățământ de la nivelul județului Timiș, au fost livrate produse lactate (lapte UHT), produse panificație (biscuiți uscați) și măr, fiind achitate facturile emise pentru respectiva perioadă, după cum urmează:

Luna ianuarie 2023:

Lapte UHT – valoare facturi: 527.871,65 lei
Biscuiți uscați – valoare facturi: 516.351,43 lei
Măr – valoare factură: 222.020,41 lei.

Anterior Rezultatul probei scrise la examenul de promovare în grad profesional superior celui deţinut anterior promovării, a unui funcționar public din cadrul aparatului de specialitate al Consiliului Județean Timiș, organizat în data de 09.03.2023 – proba scrisă