Informare – DJ 691, Timișoara – Drumbrăvița – A1

DJ 691 a intrat recent într-un program de reparații, pentru a reduce neplăcerile din trafic, până la reluarea lucrărilor de extindere la 4 benzi. În prezent, se revizuiește Proiectul tehnic pentru tronsonul nr. 2 Socar – conexiunea cu A1 – km (5+800 – 12+975) cu lungimea de 7,175 km.

Ținând cont de durata procedurii de achiziție pentru execuția lucrărilor (licitație deschisă), preconizăm că se poate semna contractul de execuție pentru lucrările de pe Tronsonul 2 la sfârșitul anului 2022. Procedurile au luat mult după rezilierea cu fostul constructor pentru că a trebuit să refacem expertiza, revizuirea proiectului tehnic și alte documentații.

Consiliul Județean depune toate eforturile pentru a reduce timpii necesari realizării documentației și execuției propriu-zise.

Anterior Consiliul Judetean Timiș anunță rezultatul selecției dosarelor de înscriere la concursul de recrutare organizat în data de 22 august 2022 – proba scrisă, pentru ocuparea funcției publice de execuție vacante – Consilier, clasa I, grad profesional asistent la Biroul pentru dezvoltare a turismului și evenimente