Anunț privind modificarea condițiilor de acces în sediul CJ Timiș

Ținând cont de prevederile Hotărârii de Guvern nr. 1.130/22.10.2021 pentru modificarea anexelor nr. 2 și 3 la Hotărârea Guvernului nr. 1.090/2021 privind prelungirea stării de alertă pe teritoriul României începând cu data de 10 octombrie 2021, precum și stabilirea măsurilor care se aplică pe durata acesteia pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19, Consiliul Județean Timiș informează publicul interesat că începând cu data de 25.10.2021 accesul în sediul instituției este permis doar celor care fac dovada vaccinării împotriva virusului SARS-CoV-2 și pentru care au trecut 10 zile de la finalizarea schemei complete de vaccinare, care prezintă rezultatul negativ al unui test RT-PCR pentru infecția cu virusul SARS-CoV-2 nu mai vechi de 72 de ore sau rezultatul negativ certificat al unui test antigen rapid pentru infecția cu virusul SARS-CoV-2 nu mai vechi de 48 de ore, respectiv care se află în perioada cuprinsă între a 15-a zi și a 180-a zi ulterioară confirmării infectării cu virusul SARS-CoV-2.

Toate audiențele la conducerea Consiliului Județean Timiș se vor desfășura exclusiv online, caz în care petenții vor primi prin e-mail link-ul pentru conectare.

Recomandăm ca doar în cazuri de urgență și dacă nu există o altă variantă de transmitere a documentelor, acestea să fie depuse la Registratura generală a instituției – în intervalul 9,00 – 12,00 – cu limitarea pe cât posibil, din motive de siguranță, a timpului petrecut la ghișeu. Pe toată perioada prezenței în spațiile destinate relației cu publicul din instituție purtarea măștii de protecție este obligatorie.

Activitatea de primire a petițiilor va fi asigurată prin intermediul trimiterilor poștale, poșta electronică sau completare a formularelor postate pe site-ul Consiliului Județean Timiș, evitându-se primirea petițiilor direct de la cetățeni sau întocmirea lor la sediul instituției.

Date de contact:

Adresa poștală: Consiliul Județean Timiș, Timișoara, Bd. Revoluției din 1989 nr. 17, cod 300034, județul Timiș
Adresa web: www.cjtimis.ro
Formulare online: https://www.cjtimis.ro/servicii-online/
Program de audiențe: https://www.cjtimis.ro/contact/program-de-audiente/
E-mail: cjt@cjtimis.ro
Telefon: 0256.406.300, 0256.406.400, 0256.406.500
Telefonul Cetățeanului: 0256.406.406
Fax: 0256.406.306.

Anterior REZULTATUL PROBEI SELECȚIA DOSARELOR DE ÎNSCRIERE la concursul de recrutare organizat în data de 02 noiembrie 2021 – proba scrisă, pentru ocuparea funcției publice de execuție vacante – Referent, clasa III, grad profesional superior, la Serviciul administrativ și logistic din cadrul Direcției de administrare a patrimoniului